sas

Rusza II edycja Szkoły SAS!

14 warsztatów, 20 studentek i studentów, 3 prowadzące. Zakończyłyśmy pierwszą edycją zajęć we współpracy z Wydziałem Architektury PW. I ruszamy z kolejną!

Czy ławką można zabić wspólnotę? Czym jest kwadrans w architekturze i społeczności? Jak walczyć o nową lokalność? To tylko kilka z kilkunastu tematów warsztatów, które przygotowałyśmy dla studentek i studentów architektury w poprzednim roku akademickim. Program zajęć skonstruowałyśmy wokół 14 tematów, które pozwalają lepiej zrozumieć społeczne i etyczne konteksty pracy architekta. W rekrutacji na bezpłatne zajęcia mogli wziąć udział studenci i studentki 2. i 3. roku studiów inżynierskich oraz 1. i 2. roku studiów magisterskich. 

Przez cały rok spotykaliśmy się co dwa tygodnie i wspólnie zastanawialiśmy nad tym, czym jest społeczna odpowiedzialność architektek i achitektów w czasie mnożących się kryzysów – pandemicznego, klimatycznego, zdrowotnego, środowiskowego i społecznego. Na czym zbudowana powinna być dziś etyka i moralność tego zawodu? I jak egzekwować je w brutalnej rzeczywistości wolnego rynku oraz w relacji z inwestorami?

We wrześniu i na początku października trwała rekrutacja do kolejnej edycji. To już pewne – ruszamy z nową grupą i tym razem mamy nadzieję, że uda nam się spotkać, choćby kilka razy, na żywo.